קטגוריות
רומניה

סיור יומי בבוקרשט

רומניה ענקית.
3/4 משטחה זה יערות. רק יערות. היא מחולקת ל – 41 מחוזות. בוקרשט נחשבת כמחוז עירוני, בפני עצמו. בוקרשט היא אמנם עיר הבירה של רומניה אך אינה היעד התיירותי המוביל בה, יעד זה שמור למחוז טרנסילבניה (זוכרים את דרקולה?)

רומניה ענקית.

3/4 משטחה זה יערות. רק יערות. היא מחולקת ל – 41 מחוזות. בוקרשט נחשבת כמחוז עירוני, בפני עצמו. בוקרשט היא אמנם עיר הבירה של רומניה אך אינה היעד התיירותי המוביל בה, יעד זה שמור למחוז טרנסילבניה (זוכרים את דרקולה?).

הכנתי סיור יומי בבוקרשט להולכי הרגל מנקודה אחת לנקודה השנייה. מטרת הפוסט הזה היא לא לפרוש בפניכם את היסטוריית העיר, אלא לתת נקודות ציון בסדר כרונולוגי הגיוני כדי לעשות לכם סדר במפת ההליכה. אפשר לעשות את כל המסלול, אפשר רק חלק. תהנו.

ארמון הפרלמנט

בית הפרלמנט הרומני. ארמון הפרלמנט בבוקרשט – ידוע גם כבית העם או בית הרפובליקה. בניין זה מחזיק בשלושה שיאי עולם: הבניין האדמניסטרטיבי הגדול ביותר בעולם, היקר ביותר והכבד (!) ביותר. הבניין מרשים. אני אישית לא התעכבתי במקום כי ידעתי שייקח לי שנים לצאת ממנו. מה גם שארמונות כאלה הם פחות כוס התה שלי. לא לשכוח להביא דרכון, אחרת אין אפשרות להיכנס.

המוזיאון הלאומי לאמנות עכשווית

ממש ליד ארמון הפרלמנט שוכן לו מוזיאון יחסית חדש (2001) – המוזיאון לאומנות מודרנית. אם אומנות ועיצוב הוא הקטע שלכם, שם תתעכבו. בקומה העליונה תוכלו לשבת לנוח עם בירה/קפה ולהביט על בניין הפרלמנט מבלי להיכנס אליו. בהחלט פתרון.

אולד טאון בוקרשט

כאן תוכלו לשוטט ברחובות העיר העתיקה להתרשם מהמבנים הציוריים ולשבת לקפה ב la vita e velo  או לאכול ארוחת צהריים באחת ממיליוני המסעדות הקיימות כאן. מדובר בתערובת של היסטוריה, תרבות ומקומות בילוי עכשוויים.

Pasajul Macca – Vilacrosse

מדובר בשדרת קניות מפוארת ויוקרתית. עזבו אתכם משאנל, יש שם גלריות מדהימות. למשל:

המשיכו בשדרה ולקראת סופה תמצאו פנינה חבויה, בדיוק המקום לשבת ולנוח – Gardina eden

מתוך עמוד האינסטגרם של gardinaeden

סיור יומי בבוקרשט לא נגמר פה. אם ישארו בכם עוד כוחות להמשיך את הסיור, המשיכו לכיכר ויקטורי ולמוזיאון הטבע – גריגורה אנטיפה.

עוד כמה המלצות :

  • The urbanist  – בר נהדר בשולי העיר העתיקה. קפצו בערב.
  • kitch museum  – מוזיאון קצת אחר. חמוד.
  • piata romana – השכונה הכי מגניבה בבוקרשט
  • cereal crunch – קפה דגני בוקר. מדובר בגימיק די ידוע בערים הגדולות בעולם. לא פסח גם על בוקרשט
מתוך דף האינסטגרם של cereal crunch cafe

שתי מסעדות בהן אני ביקרתי ולא נמצאות במרכז, אבל עדיין אהבתי:

מנת התמנון בטברנה היוונית של ניקוס. לא לבעלי לב חלש.

אני איריתה. מוזמנים להתייעץ איתי על טיול ברומניה בכל אמצעי שתבחרו. לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *