קטגוריות
רומניה

מינימליזם.

אז הסיפור הוא כזה, הרבה זמן שאני מתכננת לעזוב את הארץ המובטחת. לא יודעת אם לעזוב, אבל לצאת למסע. מסע קלישאתי לתוך ה"אני העצמי" שלי ולחידוד היכולות והכישורים שלי, במקום אחר, בשפה אחרת. יוצא כך שבכל פעם שקצת משעמם לי או שאני מרגישה מחנק אני יוצאת לחקור. בעיקר את עצמי. לפעמים נדמה שזו בכלל בריחה.

דיאטה. עפ"י אבן שושן – תפריט תזונה.

עפ"י החיים עצמם – דיאטת הרזיה.

קיימת דיאטה נוספת. שהתחילה לתפוס תאוצה ולהתפשט בעולם המערבי ואינה קשורה כלל לאיך אנחנו נראים כלפי חוץ, אלא איך אנחנו מרגישים כלפי פנים.

אז הסיפור הוא כזה, הרבה זמן שאני מתכננת לעזוב את הארץ המובטחת. לא יודעת אם לעזוב, אבל לצאת למסע. מסע קלישאתי לתוך ה"אני העצמי" שלי ולחידוד היכולות והכישורים שלי, במקום אחר, בשפה אחרת. יוצא כך שבכל פעם שקצת משעמם לי או שאני מרגישה מחנק אני יוצאת לחקור. בעיקר את עצמי. לפעמים נדמה שזו בכלל בריחה.

בזזתי את כל קרנות הפנסיה שלי לאחר תשלום הזייה של 35 אחוזי מס. איגדתי את כל נכסיי הכספיים לתוך חשבון הבנק והחלטתי לצאת למסע. כחלק מתוכנית ההדסטארט הפרטית שלי לגיוס כספים החלטתי למכור את כל חפציי.

בכל זאת, מי יודע אם אחזור. איפה אאחסן את כל הנעליים שלי. שלא נדבר רהיטים.

רציתי לטוס קל. להשיל מעליי קילוגרמים של סנטימנטים.

אני אדם נקשר. לאנשים, למקומות וכן – גם לחפצים. תמיד רציתי להיות זו שלוקחת ג'ינס אחד וסוודר וטסה לחו"ל. תמיד נתקעתי לעומת זאת עם מזוודה 23 קילו (בול). נקשרתי לפינת אוכל שלי. נקשרתי למכונת תפירה שלי. אלה מסמלים עבורי לא רק חפצים, אלא גם רגשות ותקופות שונות בחיי.

פחדתי להשתחרר מהחפצים הללו.

חפצים אלה הם מטאפורה לחיי.

תורת המינימליזם תביא בפניכם סיפור שלם של השלת קילוגרמים חומריים ונפשיים. אין המדובר רק בחפצים, מדובר בתורה שלמה בה יש לאדם לספק לעצמו מה שהוא צריך באמת. אין המדובר במכירת חפצים שלך שאתה קשור אליהם מהגן (ע"ע תותי סמרטוטי) או למכור את הרכב שלך אם הוא האמצעי שלך להגיע למקום העבודה. עדיף בכל מקרה במקום לזרוק – לחדש. מדובר בדרך או תורה שמלמדת אותנו איך אנחנו יכולים לתת לחיינו ערך רב יותר תוך כדי נטרול רעשי הסביבה.

אלה שהביאו את הבשורה…. לנטפליקס

תורת המינימליזם, כחלק בלתי נפרד מתנועת ההאטה, מסבירה לנו שקצב החיים משתנה. אם תרצה להיות חלק בלתי נפרד ומתקדם בעולם שלנו, אתה חייב להדביק את הפער ולעמוד בקצב המהיר של העולם שאנו חיים בו. מנגד, הצרכים הבסיסיים שלנו לא משתנים ונשארים איטיים. כאן קיים דבר והיפוכו. קחו אהבה למשל. מציאת אהבה יכולה לקחת זמן בעוד שהחברה מאיצה בנו להתחתן ולהקים בית במהירות האפשרית.

תנועת ההאטה תסביר לנו שעל מנת לחיות חיים מספקים ושלמים ככל הניתן בעולם מהיר שאנו חיים בו, עלינו לסגל לעצמנו חיים איטיים ופשוטים יותר תוך התחשבות בצרכינו ובצרכי הסביבה. 

כשהבנתי את זה, הבנתי שלשם אני חותרת. הרי זוהי אחת מהסיבות ליציאה שלי למסע הזה. מסע הקשור בהעשרת הנפש ולא הכיס. מסע לצריכה תרבותית ולא חומרית. השלתי מעליי את הקילוגרמים העודפים ולא הצטערתי. פיניתי לעצמי מקום לאנרגיה חדשה ולתחושת חופש.

חשבו על עצמכם, מתי השלתם כמה קילוגרמים מנפשכם?

האם אתם צורכים יותר חוויות או חפצים?

הדרך למסקנות. בוקרשט, רומניה.

2 תגובות על “מינימליזם.”

איזה יופי! כל הכבוד על האומץ לקחת החלטה כזאת. קראתי כבר על חמשת בתי הקפה המומלצים בליסבון אז נראה שההחלטה היתה טובה 🙂
אני מאמינה שמינימליזם מביא לנו רק דברים טובים לחיים.

אני בתחילת דרכי בעולם תוכן גדול שנקרא מינימליזם. בסוף מגיעה ההבנה שלא צריך הרבה כדי להיות יותר מאושר. תודה על התגובה!! לב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *